Четвер, 02.05.2024, 21:09
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Каталог статей
Главная » Статьи » Мои статьи

Микола Дикун — кращий садівник-ягідник України

 Так уже заведено, що напередодні Нового року ми підбиваємо підсумки року, що минув. Радіємо здобуткам, аналізуємо проблеми, будуємо плани на майбутнє. 

Для Миколи Дикуна, аграрія з села Горошине Хорольського району, котрий спеціалізується на вирощенні суниці та малини, рік минулий видався напрочуд результативним. Навесні на запрошення Національної агенції реконструкції та розвитку Японії він демонстрував у країні Сонця, що сходить, власну технологію інтенсивного вирощення суниці, в основі якої так звана розсада frigo (фріго). У Японії технологія аграрія була запатентована, а він отримав охоронний сертифікат на свій винахід. Пізніше до нього в село приїздили єврокомісари з Австрії, Італії та Нідерландів, щоб домовитися про купівлю авторської технології й запросити Миколу Дикуна дати в Європі кілька майстер-класів.

Розсада фріго — це однолітні заморожені саджанці з відкритою кореневою системою, які мають очевидні переваги над звичайною зеленою розсадою. Ці саджанці можна висаджувати в грунт у будь-який час із квітня по липень, що дозволяє отримувати плоди до наміченого строку. В теплиці такі кущики можна висаджувати цілорічно. Технологія Дикуна дозволяє на 28-ий день після висаджування отримувати стиглі плоди суниці. Природна сільська кмітливість дозволила не лише зекономити купу грошей на фірмовому холодильнику, а й влаштувати не менш ефективний на 2 мільйони саджанців у переобладнаному сараї.

Вирощенням суниці Микола Олександрович вирішив зайнятися чотири роки тому. Поїхав повчитися у найкращих виробників, закупив посадковий матеріал. Та через два роки перевершив своїх научителів, розробивши власну технологію інтенсивного вирощення суниці. Тепер кількагектарне суничне господарство Миколи Дикуна дає до 300 відсотків прибутку за 80 днів. 

На базі його господарства в 2010 році Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба провела два семінари. В одному із них брав участь міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк. Учасники семінарів (фермери, одноосібники, підприємці, науковці, керівники і спеціалісти аграрних підприємств), побачивши площі, покриті чорним агроволокном і оснащені системою крапельного зрошення, на яких на фоні смарагдового листя багряніли соковиті й запашні ягоди суниці (у господарстві Миколи Дикуна вона плодоносить із травня по листопад), не могли стримати свого захоплення.

А у грудні Микола Олександрович став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Краща продукція 2010 року» серед садівників-ягідників. Посадковий матеріал суниці приватного підприємства «Дикун» визнаний кращим в Україні. Конкурс був організований Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України та редакцією журналу «Агросвіт України».

Нагороду Микола Дикун отримав під час Міжнародної конференції дорадчих служб Центральної та Східної Європи, що відбулася в Луцьку. Під час презентації він поділився власним досвідом вирощування ягідних культур. Микола Олександрович переконаний, що ягідництво в Україні — один із ефективних шляхів диверсифікації в рослинництві для дрібних товаровиробників, насамперед, особистих селянських і фермерських господарств, і швидко може наповнити ринок якісною й відносно недорогою продукцією (наразі він насичений лише на 3 відсотки), створити додаткові робочі місця, забезпечити зростання грошових надходжень господарств. Тобто, як говорить Микола Олександрович, зробити з українських сіл, де часто панують безробіття, безгрошів’я й зубожіння, квітучий рай. Свою емоційну розповідь він підкріпив чудовими брошурами, виданими за власний кошт.

До речі, на конференції у Луцьку було підбито підсумки співпраці між дорадчими службами Польщі та України в рамках Програми польської технічної допомоги на 2010 рік. У конференції взяли участь представники дорадчих служб Грузії, Молдови, Польщі та України, а також Європейського Союзу. Учасники конференції поділилися перспективами розвитку сільського господарства та сільських територій своїх країн, наголосивши на особливій ролі дорадництва.

Із нагоди 10-ої річниці офіційного започаткування сільськогосподарської дорадчої діяльності в Україні та за вагомий особистий внесок у розвиток дорадництва директор Департаменту аграрної освіти, науки і дорадництва Міністерства аграрної політики України Ірина Синявська вручила дорадникам, екпертам-дорадникам і керівникам дорадчих служб Почесні грамоти Міністерства, Подяки міністра Миколи Присяжнюка та відзнаки Міністерства — «Знак Пошани». Серед нагороджених орденом «Знак Пошани»  — і директор Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби Світлана Андрієнко.

 

Людмила КУЧЕРЕНКО

спеціально для «Вечірньої Полтави»

Категория: Мои статьи | Добавил: Admin (18.02.2011)
Просмотров: 5022 | Комментарии: 4 | Рейтинг: 2.5/4
Всего комментариев: 3
3 Євген  
0
Ви що смієтесь? Що це за маячня? Пане Микола, не займайтесь плагіатом і шахрайством.

2 Петро  
0
Такий собі брихунець. Всю свою розсаду купляє в Мельника І.О. і просто перепродає.

1 v.kyrylenko  
0
Чого ж так скромно рекламується передовий досвід коли через 80 днів після затрат окупність складає 300%. Може тут не вся правда?

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •