П`ятниця, 26.04.2024, 15:12
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Посадка товарной продукции

Посадка товарної плантації

 І от на початку вересня ми взялися за посадку товарної плантації, з розрахунком, що на наступний рік вона порадує високим урожаєм — 20—25 тон/га. Як і писали на той час друковані видання України, Росії та ін. Плантацію планувалося посадити за всіма правилами інтенсивного ведення господарства. Почалося все з того, що ділянка, на якій планувалася «нарізка» гряд для суниці, ще з весни була засіяна ріпаком (сидеральна культура — для удобрення ґрунту). Десь в середині серпня ріпак, при висоті рослин 60—80 см, був приораний. Також з криниці була підведена вода (для крапельного поливу), куплена стрічка крапельного зрошення, фітінг, фільтр, спеціальні водорозчинні добрива, бак для фертигації, поліетиленова чорна плівка для мульчування грядки. Настав час (десь в 10-х числах вересня) садити суницю ©. Але, для цього ще потрібно було: сформувати гряди, укласти на грядку зрошувальну стрічку, постелити плівку, зробити в ній отвори під суницю... от тут все і почалося... © Ситуацію, яка склалася, вже зрозуміли, але відступати пізно! Маючи трактор Т-25 і навісний культиватор для посадки—викопування картоплі, приступили до роботи. Закріпивши на культиваторі 2 лапи (до речі, були виготовлені спеціальні, розширені), поїхали експериментувати, і (о, диво!) — майже відразу вийшла грядка! Саме така, яку я собі уявляв!

Схема посадки

  Наступним кроком стало вкачування качалкою брил та нерівностей на верхній частині грядки. Справа в тому, що нерівності на ґрунті перед колесами трактора відбивалися на грядці і її верхня частина також була нерівною. Спочатку це робили вручну, а пізніше качалка була прикріплена до культиватора. Після вирівнювання поверхні гряди в неглибоку (2—3 см) канавку по центру була вкладена стрічка поливу (Rо-Dгір). Стрічку вкладають за напрямом току води (часто це показано на самій стрічці стрілкою) і крапельницями догори, що попереджує засмічення їх соля¬ми, піском. В кінці стрічка заглушується простим способом: відрізається неве¬личка її частина (5—8 см), кінець складається кілька разів, і відрізана частина натягується на нього. Дуже надійно, швидко і технологічно. Після цього грядка була накрита чорною поліетиленовою плівкою товщи¬ною 100 мікрон з шириною полотна 1,0 м. Плівка натягувалася вручну (а також з допомогою ніг та інших частин тіла . Краї полотна плівки присипалися та¬кож вручну — лопатами. Суть процесу зрозуміла з фото

  Тут доцільно сказати, що плівку бажано максимально натягнути. Чим мен¬ша температура повітря та вплив прямих сонячних променів, а от же, нагріван¬ня полотна плівки, тим сильніше потрібно натягувати... Хоч на урожай це і не вплине, але з естетичної та практичної (прорізування отворів під посадку) точ¬ки зору — краще. Наступним етапом стало безпосередньо прорізування отворів під посад¬ку саджанців. Для цього миттєво були придумані та трохи згодом реалізовані два пристрої власної конструкції. Обидва, виготовлені із підручних матеріалів, служать і досі. Поясню: дерев'яний маркер на «підошві» має 5 (6, 7) саморізів, вкруче¬них у певній послідовності так, що витримана схема посадки кущів (наприклад, 25x40 у шаховій послідовності). З його допомогою ми робили отвори-мітки на вкритій полотном гряді. Зараз спробую приблизно накреслити

Маркер

  Маркер (загальний вигляд збоку; вигляд знизу,з розмірами відповідно схемі посадки)

 Після цього в гру вступав інший пристрій, змонтований на базі дрелі ВІаск&Бескег .

Маркер

 Робочим елементом стало «свердло» власного виробництва. Складається із прута з різьбою (довжина прута — 0,8—1,1 м), на якому за допомогою гайок та шайб закріплений дерев'яний брусочок, в торець якого прикручене саморізом лезо від обойного ножа. Точніше, частина леза, на якій є отвір. Тут доцільно було б звернути ось на що. На схематичному малюнку ви бачите, що брусок на штирі-осі закріплений не симетрично. Тобто, якщо лезо закріпити з іншого боку бруска, то відстань від нього до осі штиря буде меншою. Таким способом, як ви вже здогадалися, можна вибирати діаметр отворів, які будуть вирізані на плівці. В перший ріку мене були отвори діаметром 80 мм. Садити було дуже зручно. Але, як показала практика, це трохи забагато — все ж ростуть бур'яни навколо куща суниці. В наступному році діаметр отворів був зменшений до 60 мм. Садити розсаду стало менш зручно, але за рахунок того, що плівка може розтягуватися, з цим можна миритися. Бур'янів менше, але вони не зникли повністю. Потрібно зауважити, що були спроби робити всякого роду прямі, хрестоподібні та інші надрізи. Практика показала: найкращий варіант — круглий отвір. Також допустимі прямі та напівкруглі розрізи вздовж гряди, але садити в них незручно. Інші варіанти нетехнологічні — вимагають багато часу, зусиль, згодом рветься плівка і таке інше. Прямі розрізи доцільно робити тільки у випадку з агроволокном, але про це пізніше. Для поліетилену — тільки круглі Сам процес виглядає так: за допомогою маркера намічаємо, де мають бути отвори. Для цього беремо маркер в праву (ліву) руку і «штампуємо» по рядку, одночасно контролюючи результат. Бажано, щоб виходили дві рівненькі стрічки отворів.

 Види розрізів плівки.

Разрез плёнки

  Коли всі грядки «проштамповані», приступаємо до прорізування отворів ножем. Рухаючись вздовж рядка, прорізуємо одну ближню стрічку. Потім переходимо на інший бік і ріжемо іншу. «Вирізки» із плівки доцільно збирати у відро.

Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •