П`ятниця, 29.03.2024, 02:55
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Характеристика сортов малины

 

 ХАРАКТЕРИСТИКА СОРТІВ МАЛИНИ

 Сорти літнього плодоношення

 Метеор. Надранній сорт російської селекції (Кокінський опорний пункт ВСТИСиП). Отриманий шляхом схрещування сортів Костінбродська і Новость Кузь¬міна. Кущ сильнорослий, слаборозлогий, з середньою пагоноутворюючою здатністю. Ягоди середнього розміру (2,7—3,0 г), рубінового забарвлення, округло-конічної форми. Урожай достигає дружно, ягоди придатні для переробки та реалізації у свіжому вигляді. Сорт стійкий до грибковиххвороб. Зимостійкість висока

 Октавія (Octavia). пізньостиглий сорт англійської селекції (Iст Молінгська дослідна станція). Отриманий у 1996 році в результа¬ті схрещування Глен Емпл (Сіеn Аmрlе) і ЕМ 5928/114. Кущ сильнорослий, добре галузиться. Ягоди великі (4,0—5,6г),однорідні за розміром, щільні, конічно-округлої форми. Сорт має середню стійкість до хво¬роб листя, проте може уражуватися кореневими гнилями (PHYTOPHTORA FRAGARIIA). Плодоношення розпочинається в середньому на 10 днів пізніше сортів Туламен і Глен Емпл. Дозрівання ягід до початку плодоношення осінніх сортів (початок серпня) дозволяє включити сорт у ягідний конвейєр для постачання продукції на свіжий ринок на протязі всього сезону.

Октавия

 Октавія (Octavia)

 Валентина (Valentina). Ранньостиглий рожевоплідний сорт англійської се¬лекції (іст Молінгська дослідна станція). Отриманий у 1994 році шляхом схре¬щування жовтоплідної (ЕМ6225/11) і рожевоплідної (ЕМ5588/81) ліній. Кущ пря¬мостоячий, пагони з невеликою кількістю колючок. Ягоди округло-конічної форми середньо-великі, яскравого рожево-жовтого забарвлення, ароматні. Транспор¬табельність посередня. Сорт високоврожайний, має підви¬щену стійкість до хвороб пагонів та кореневих гнилей.

Валентиноа

 Валентина (Valentina)

 Маросейка. Сорт російської селекції середньораннього терміну дозрівання. Виведений у 1982 році схрещуванням шотландських ліній 7324/50 та 7331/3 Кущі середньорослі, розлогі, з міцними латеральними гілочками на яких формується урожай. Колючки практично відсутні. Пагоноутворююча здатність середня. Ягоди великі і дуже великі (4—8 г), з кістянками середнього розміру, конічні, світло-червоного забарвлення, щільні. Сорт високоврожайний, придатний для промислової переробки та споживання у свіжому вигляді.
  Транспортабельність продукції — висока. Зимостійкість середня. Сорт стійкий до хвороб листя та середньо стійкий до хвороб кореневої системи.

 Гусар. Середньостиглий сорт російської селекції (Кокінський опорний пункт ВСТИ-СиП). Отриманий в результаті запилення сорту Кенбі пилком стійких до вірусних захворювань сортів. Кущ високий, слаборозлогий, колючки розміщені лише при основі пагонів, пагоноутворююча здатність посередня. Ягоди великі (3,2—4,4 г), тупоконічної форми, рубінового забарвлення, десертного кисло-солодкого смаку, ароматні, придатні для переробки та реалізації у свіжому вигляді. Сорт посухостійкий та має підвищену стійкість до патогенів.

 Скромниця. Середньостиглий сорт російської селекції (Кокінський опо¬рний пункт ВСТИСиП). Отриманий в результаті схрещування сортів Рубін Болгарський і Оттава. Кущ середньорослий, прямостоячий, потужний, з середньою пагоноутворюючою здатністю. Ягоди середньовеликі (2,7—3,5 г), щільні, малинового забарвлення, окрутло-конічної форми, ароматні. Сорт стійкий до хвороб, придатний для механізованого збирання, ягоди універсального призначенння. Транспортабельність добра. Зимостійкість висока.

 Феномен. Середньостиглий сорт української селекції (Краснокутська до¬слідна станція, Інститут садівництва УААН). Отриманий у 1991 році в результаті схрещування сортів Столична і Одарка. Кущ високий, середньорозлогий, пагони з невеликою кількістю колючок. Ягоди середньою масою 4,5 г, великі до 9,0 г, конічної форми, солодко-кислі з приємним ароматом. Урожай дозріває дружно, ягоди придатні для переробки та реалізації у свіжому вигляді. Сорт посухостійкий, стійкий до грибкових за¬хворювань. Зимостійкість висока.

 Квалікум (Qualicum). Сорт канадської селекції (Саммерленд, Британська Колумбія) середнього терміну дозрівання. Отриманий в 1983 році в результаті схрещування сортів Глен Мой (Сіеп Моу) Чіллівак (СЬішЧуаск). Кущ сильнорослий, прямостоячий, з колючками лише у нижній частині стебла. Ягоди великі, конічної форми щільні, ароматні, мають порівняно добру придатність для зберігання.

Кваликум

  Квалікум (Qualicum)

 Глен Емпл (Сіеn Аmрlе). Середньостиглий сорт шотландської селекції (Шотландський дослідний інститут). Отриманийу1996роціврезультатікомплексноїгібридизаціїміжшотландськи-ми Глен Прозен (Сіеп Ргозеп) і північноамериканським сортом Мекер (Меекег). Кущ сильнорослий, прямостоячий, практично без колючок. Латеральні плодові гілочки міцні і довгі. Ягоди великі (середня маса 4—5 г), щільні з вели¬кими кістянками, ароматні, яскраво-червоного кольору. Сорт порівняно стій¬кий до кореневих гнилей, проте може уражуватись хворобами стебла. Особли¬во сприйнятливий до іржі і борошнистої роси. Висока урожайність, чудовий вигляд ягід та добра їх транспортабельність пояснює високу популярність цього сорту.

Глен

 Глен Емпл (Сіеn Аmрlе)

 Туламен (Tulameen). Пізньостиглий сорт канадської селекції (Ванкувер). Отриманий в 1990 році в результаті схрещування сортів Нотка (гчіооїка) і Глен Прозен (Сіеп Рго«еп). Ягоди великі (3—4 г), видовжено-конічної форми, щільні, з блиском. Сорт сприйнятливий до сірої гнилі ягід та плямистостей. Високоврожайний, плодо¬ношення перекривається з початком плодоношення осінніх сортів. Завдяки великому розміру ягід та подовженому періоду плодоношення (до 50 днів) сорт чудово підходить для вирощування на свіжий ринок та використовується у технологіях закритого ґрунту. Зимостійкість низька — в окремі роки за відсутності снігового покриву може пошкоджуватись низькими зимовими температурами

Туламен

 Туламен (Tulameen)

 Новокитаївська. Ранньостиглий сорт української селекції (інститут садів¬ництва УААН). Отриманий у 1945 році шляхом схрещування сортів Китаївська і Новость Кузьміна. Кущ середньорослий, прямос¬тоячий, пагони з невеликою кількістю колючок. світло-малинового ко льору, Ягоди однорідні, середньою масою 2,2 -2,9 г., округло-конічної форми. Урожай достигає дружно, ягоди придатні для переробки та реалізації у сві¬жому вигляді. Транспортабельність добра. Сорт має середню стійкість до хвороб пагонів та кореневих гнилей. Зимостійкість висока.

 Сорти осіннього плодоношення

 Полка (Роlка). Ремонтантний сорт польської селекції (Дослідний Інсти¬тут Помології та Рослинництва Польщі). Виведений в 1993 році шляхом вільного запилення сорту Отм Блісс (Autumn Bliss) і лінії Р89141. Кущі середньорослі, прямостоячі, не полягають під урожаєм. Пагоноутворююча здатність середня. Ягоди середнього розміру (3,2—3,5 г.), насиченого червоного кольору, щільні. При¬датні для промислової переробки та швидко¬го заморожування, а також для реалізації на свіжому ринку. Транспортабельність добра. Плодоношення розпочинається на 2 тижні раніше ніж Херітедж. Сорт стійкий до сірої гнилі.

Полка


Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •