П`ятниця, 19.04.2024, 02:52
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Сорняки

 Звернемось тепер до бур'янів.

Якщо ділянка сильно забур'янена, і основу бур'янів складають багаторічні злакові, рекомендується восени провести обробку гербіцидом суцільної дії. Наприклад, «Раундап». Норми внесення є на упаковках. Також є багато інших препаратів—гербіцидів. Наприклад, ефективним є «Напалм». При цьому слід знати, що обробки треба проводити при середньодобовій температурі не нижче вказаної на упаковці . Для різних препаратів вона може бути різною. Ще варто зауважити, що такі бур'яни як борщовик, хрін слабо реагують на гербіцидні обробки, тому, в разі їх присутності, варто подвоїти дозу. «Злісним» бур'яном є берізка. З нею дуже важко боротися, і якщо вона в великій кількості присутня на вибраній вами ділянці, то варто подумати про зміну ділянки. Хоча це не катастрофа. Є, також, один «секретний» прийом у боротьбі із бур'янами, причому екологічний, але — дорогуватий. Зважаючи на це, більше підійде для невеликих ділянок. Просто, ділянка на певний період (1 —2 місяці) накривається чорною поліетиленовою плівкою, яка не пропускає світла. В результаті маємо чисту від бур'янів ділянку. Вони випрівають і гинуть.

ПІДЖИВЛЕННЯ ҐРУНТУ ПЕРЕД ПОСАДКОЮ.

 На основі попередньо проведеного хімічного аналізу можна визначити чого не вистачає ґрунту, і, виходячи з цього, провести підживлення. Для підживлення використовують органічні (природні) або мінеральні добрива. Взагалі, найкраще перед посадкою внести в ґрунт гній (перегній), із розрахунку 50—70 т/га. Гній вноситься восени, навесні можна перегній. Безпосередньо в рік посадки свіжий гній вносити не можна. Ми вже говорили про висів сидератів-попередників. Це також прекрасний варіант. Дуже добре розпушує ґрунт і збагачує його органікою. Мінеральні добрива. Якщо буде застосовуватися екстенсивна технологія (без гряд, крапельного поливу), то звичайні мінеральні добрива орієнтовно вносяться у наступній кількості (діючої речовини): азот — до 100 кг/га. Вноситься (частинами) перед посадкою та підчас вегетації (стимулює ріст «зелені»); фосфор — 50 кг/га. Вноситься перед посадкою; калій — 100 кг/га. Вноситься (частинами) перед посадкою та підчас цвітіння. магній — до 100 кг/га. Вноситься завчасно перед посадкою. Всі вищенаведені дані по внесенню добрив є умовними, і їх кількість має коригуватися в залежності від аналізу ґрунту. При використанні інтенсивної технології ведення господарства застосовуються інші добрива — комплексні водорозчинні. Такі добрива присутні на ринку України найчастіше іноземного виробництва. Наприклад, «80М Теггайех», «Макіег» та інші. Ці добрива застосовуються тільки при наявності системи крапельного зрошення, що дуже зручно. Так звана фертигація. Більшість виробників водорозчинних добрив пропонує спеціальні комплекси елементів (№Р:К — азот:фосфор:калій), розраховані під конкретну культуру, стадії її росту і розвитку.

Соединение разрыва

З’єднання розриву - використанням спеціального фітінгу

  Простими словами: для суниці в пору цвітіння використовується один комплекс N:Р:К, а після плодоношення — інший! Застосовувати такі добрива, за допомогою фертигації, одне задоволення. Звичайно ж до складу таких добрив входить ще багато інших, необхідних рослинам мікро та макроелементів. Для практичного застосування добрив в системі крапельного поливу має бути ємність. Місткість її залежить від того, яку стрічку крапельного поливу ви застосуєте. Наприклад, якщо в мене крапельниці на стрічці розташовані через 0,1 м, то об'єм бака має бути на рівні мінімум 1000 л на ОД га. Менше — вкрай незручно і неефективно. Краще було б 1000 л / 0,05 га. Це все розраховується елементарно. Знаючи характеристики, точніше — параметри водовиливу крапельниць, і порахувавши кількість крапельниць на одиницю площі, знатимемо, що нам потрібно. Повернемося до мого варіанту — 1000 л/0,1 га. Але це не значить, що для ділянки 1 га потрібно мати бак на 10 тон води. Пояснюю. Треба тільки, щоб у вас була можливість виливати воду не на всю ділянку одночасно, а на її частину. Це досягається за рахунок правильної «розводки» магістральних труб, в які врізуються фітінги, до яких, в свою чергу, кріпляться крапельні стрічки. Тобто, якщо ділянка площею 0,8 га поділена на 4 частини, кожна з них, відповідно буде мати площу 20 соток. Для такої ділянки підійде ємність на 2000 літрів. Як крайній варіант — 1,5 тони. Але і це не однозначна відповідь. Об'єм бака можна зменшити ще. Припустимо, що відстань між крапельницями у вас буде не 10, а 20 см. В результаті водовилив знижується удвічі. Тобто, для 20 соток підійде бак на 1000 літрів. А якщо застосувати стрічку із відстанню між крапельницями 0,3 м, тоді для ділянки 0,8 га підійде бак на 2500 літрів. З цим, думаю, зрозуміло. Ще варто знати, що система крапельного поливу в обов'язковому порядку має містити фільтр (кілька), особливо якщо воду планується брати із річки, ставка тощо. При використанні свердловини, фільтр також потрібен, враховуючи той факт, що добрива, хоч і розчинні, повністю можуть не розчинитися, що призводить до засмічення крапельниць. Для того, щоб добрива максимально розчинялися, їх бажано першочергово розводити в гарячій воді, в окремій посудині, і вже після цього виливати в бак. Бажано одночасно профільтрувати. Непоганим фільтруючим елементом може служити звичайне агроволокно. Для невеликих ділянок можна застосовувати побутові фільтри. А от для ділянок площею від 0,5 га потрібні більш серйозні пристрої. Благо, магазини їх пропонують у незліченних кількостях, різних видів. Бувають періоди, коли полив зі ставка, річки дуже важко зробити. Це відбувається часто в пору масового цвітіння води влітку, та восени, в період просвітління води, коли синьо-зелені водорості відмерли. В цей час фільтр може забиватися за лічені хвилини. До цього треба бути готовим. Запас фільтруючих касет частково вирішує проблему. Але не повністю.

Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •