Вівторок, 23.04.2024, 11:50
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Биологические Секреты клубники

Біологічні особливості клубники  


  Вирощування суниці дедалі більше стає комерційно вигідним. Якщо раніше період масового збирання ягід в Україні припадав на початок травня — середину червня, то тепер він розширився: від початку квітня до кінця червня. Цей період буде подовжуватись і далі, особливо у бік осінніх зборів. Справді, пластичність культури дозволяє збільшити не тільки тривалість вирощування, а й період рентабельного збирання ягід. Ключем до такого ведення справи є знання біологічних особливостей культури. І якщо хімічний захист розуміється як стала система заходів із своїми рекомендаціями і правилами (про які ми дізнаємося від фірм), то особливості біології культури, на жаль, мало досліджені і не завжди відомі ягідникам.

Квітки

 Квітки двостатеві, що забезпечує добре зав'язування плодів, але доопилення комахами значно підвищує врожайність і якість ягід. Цвітіння починається приблизно через місяць після початку вегетації і у неремонтантних сортів триває протягом 20—25 днів. Період цвітіння однієї квітки — 4—7 днів. Першою розцвітає квітка першого порядку розгалуження, потім дві квітки другого, чотири третього й вісім квіток четвертого порядків. Ягоди дозрівають у тій самій послідовності, що обумовлює 3—7-разове збирання врожаю.

Вуса

 Найбільшу кількість вусів і дочірніхрозеток утворять дво-, трирічні рослини. Здатність утворювати вуса й розетки — сортова ознака. Сорти короткого дня звичайно дають багато вусів, а ремонтантні й нейтрального дня утворюють їх дуже мало.

 Коренева система

Важливим моментом для виробника є розвиток кореневої системи, яка формується хвилеподібно. Найактивніше коріння росте навесні. Цей процес починається за прогрівання ґрунту до 2 °С у шарі до ЗО см, а при підвищенні температури до 9— 10 °С стає активним. Перша хвиля активного росту коріння триває до початку дозрівання ягід, а в період плодоношення ріст практично припиняється. Друга хвиля активного росту настає після плодоношення, але триває недовго, тому що підвищення температури ґрунту понад 20 °С і літній дефіцит вологи створюють несприятливі умови для розвитку кореневої системи. Восени, після зниження температури ґрунту до 20°С і більше, починається третя хвиля росту що триває до замерзання ґрунту. Якщо забезпечити оптимальні умови для рослини (мульчування ґрунту, охолоджувальні поливи), то коренева система буде розвиватися безупинно й літня хвиля її росту зіллється з осінньою. Від ступеня розвитку кореневої системи залежить розвиток надземної частини — листового апарату, формування ріжків, закладка плодових бруньок. Чим краще розвинена коренева система, тим на вищий врожай можна очікувати. Осіннє коріння суниці живе 8—9 місяців (серпень — квітень), і саме воно відповідає за закладання майбутнього врожаю. Тому, щоб забезпечити гарантоване закладання плодових бруньок, потрібно з літа подбати про розвиток доброї кореневої системи.

Бруньки вегетативні і генеративні

Біля основи кожного листа, у їхніх пазухах, закладаються бруньки. Звичайно в пазухах верхніх листів формуються генеративні — плодові бруньки, а в пазухах нижніх — вегетативні, з яких потім розвиваються вуса. Однак на ранніх стадіях розвитку між генеративними й вегетативними бруньками немає різниці. Перехід на генеративний шлях розвитку залежить від ряду зовнішніх і внутрішніх факторів. Внутрішні фактори — це біологічні особливості сорту, його генотип. Зовнішні — довжина дня, освітленість, температурний режим, агротехнічні умови вирощування рослин. Це означає, що, впливаючи на рослини правильно підібраними факторами, можна управляти закладанням бруньок у потрібному для нас напрямку.

Розмір листків = урожай ягід

Ступінь облистяності в різних сортів суниці різний. Цей показник залежить як від морфологічних особливостей сорту, так і від агротехніки вирощування. Тобто чим більша листкова поверхня рослини, тим більше виробляє листя органічних речовин, які забезпечують формування врожаю ягід, а отже — тим вища продуктивність. Тому для одержання високих урожаїв дуже важливо створити рослинам умови для максимального нарощування листкового апарату Розмір листя пов'язаний з розміром ягід. Дрібнолисті сорти мають дрібні ягоди, великолисті — великі.

Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •