Четвер, 25.04.2024, 11:37
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Борьба с сорняками

 Боротьба із бур’янами на плодоносній плантації

 Те, що гряди вкриті мульчею, ще не означає що ви більше не побачите на ділянці бур'янів! Бур'яни будуть у міжрядді. Звичайно, якщо воно не буде замульчоване, як ми говорили раніше: солома (краще пшенична), тирса та інше. Бур'яни будуть пробиватися на гряді. Через отвори для розсади (прямо біля рослин) та через розриви в плівці. Якщо знищувати бур'ян в міжрядді можна багатьма способами: ручна прополка, механізована культивація, обробка гербіцидами; то боротися з ним на грядці можливо в більшості випадків тільки вручну. Звичайно, є гербіциди до яких суниця більш-менш лояльно ставиться. Це бетанал (5—6 л/га у концентрації не більше 2 %), вензар (біля 1 кг/га). Але для вирощування екологічно чистої продукції такий підхід не є найкращим. Є один варіант... щоправда тільки експериментальний. В США проводять випробування робота, який здатен самостійно видаляти бур'яни. Робот оснащений «очима»-камерамита «руками»-маніпуляторами, рухається по ділянці. «Побачивши» рослину, звіряє її фото із своєю базою даних. Якщо рослина виявилася шкідником, робот її зриває маніпулятором і локально подає мікродозу гербіциду, щоб знищити корінь.  На тему робота можна, звичайно, тільки жартувати, але з бур'янами жартувати не варто. На грядці з суницею не має бути нічого, крім рослин суниці. Ручна прополка на гряді займає багато часу (читати — грошей). Тому об'єм таких робіт в господарстві треба звести до мінімуму. Зрозуміло: менше різних щілин та отворів у плівці — менше бур'янів. Одним із варіантів боротьби з бур'яном на гряді є внесення гербіцидів (в тому числі і через фертигацію). Але цей метод є малоефективним та антиекологічним. До того ж, гербіцид, як би він «вибірково» не діяв, все одно пригнічує ріст суничних кущів.
 Видалення вусів на товарній плантації є необхідним агрозаходом, і ігнорувати його не можна ні в якому разі. Звичайно, ця рекомендація може бути неактуальною для плантацій з однорічним циклом. Тобто на тих, де відразу після першого збору врожаю ділянка переорюється. Саме намагаючись уникнути додаткових трудових затрат по обрізуванню вусів, голландці і прийшли до технології з однорічним циклом. Це — вигідно. В Україні застосування вищезгаданої «однорічної» технології — рідкість. Але ми до цього скоро прийдемо. Все «зробить» ринок. Якщо ж ділянка використовується більше одного року, неодмінно виникне потреба видаляти молоді пагони, які зазвичай починають активно відростати після закінчення періоду плодоношення. Особливо, якщо в ґрунті достатньо азоту, до осені ваша ділянка вкриється дуже густою зеленою ковдрою з відповідним хвилястим рельєфом. І навіть якщо в вересні чи жовтні ви пообрізуєте всі вуса і вичистите міжряддя, на високий врожай в наступному році розраховувати не варто. По простому, рослини сильно виснажуються і слабше закладають генеративні бруньки. Отже, операції по видаленню вусів потрібно проводити регулярно (приблизно раз на місяць), починаючи від закінчення плодоношення і десь до середини жовтня. Все, що виросте після цього до зими, можна буде видалити весною, разом із торішнім сухим листям. Послабити процес формування погонів можна регуляцією внесення добрив. Добрива, які зазвичай вносяться після плодоношення, мають дуже низький вміст азоту.

 Вище я згадав про видалення торішнього сухого листя на плантації ранньою весною. Це обов'язково потрібно робити. Суть агрозаходу в наступному: відразу після танення снігу потрібно зрізати абсолютно всі залишки торішньго листя на кущах суниці, видалити торішні вуса, які виросли вже в останні передзимові тижні, та бур'яни. Зрізувати листя потрібно якнайближче до кореневої шийки, але так, щоб її не пошкодити. Обрізане листя, уражене різного роду вірусами та паразитами, треба зібрати й спалити або закомпостувати (бажано з використанням препарату ЕМ
I). Таким чином, завдяки обрізуванню набагато зменшуються масштаби поширення хвороб та паразитів на плантації. Одночасно із приведенням до порядку грядок прибираються і міжряддя.
 Ще такий момент. Весною ви можете помітити, що не всі кущі активно розвиваються. Це може бути наслідком часткового або повного підмерзання, а також з інших причин. В такому випадку на ділянці потрібно провести ремонтне підсаджування. Для цього в запасі має бути розсада.
 Іншими причинами слабкого розвитку може бути неякісна посаджена розсада. Серед всієї однорідної маси може трапитися кілька кущів, які мають явно або неявно виражені дефекти: дрібне листя на коротеньких черешках, можливо — іншої форми, сильно поділений на дрібненькі ріжки кущ, інші відхилення. Причиною цього може бути попадання в партію випадкових сіянців, гібридів, саджанців інших сортів. Такі кущі відразу потрібно знищити.
 Ранньою весною всі операції (вищезгадана в тому числі) потрібно проводити в максимально швидкому темпі, і відразу по закінченні ділянка має бути вкрита агроволокном. Тому що кожна година, протягом якої ділянка буде невкрита, віддаляє строки плодоношення.
 Аналогічний вищеописаному агрозахід практикують ще один раз протягом сезону — одразу після закінчення плодоношення. На екстенсивних ділянках, без гряд, скошування листя проводять в обов'язковому порядку. Це набагато полегшує догляд за плантацією. На грядах же так просто скосити листя не виходить, та я й досі не впевнений що варто. Знову ж таки, його зрізують вручну. Є прихильники зрізування листя, є противники цього.
 З одного боку, це вимагає додаткових трудових витрат, забирає багато життєвої енергії у рослин, травмує їх.
 З іншого — зменшує поширення хвороб, ніби омолоджує рослини. Затягується також процес пасинкування. Однозначно відповісти важко. Поки що це питання активно вивчаю (при цьому пам'ятаю про однорічну технологію . І все ж я більше схиляюся до думки, що така травма вплине негативно на урожай в наступному році. Практично, якщо рослини сильно уражені вірусами, то варто зрізати листя. 

Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •