Четвер, 18.04.2024, 09:58
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Рассада

Посадка розсади 

Наступним етапом є безпосередньо посадка розсади. Тут є багато нюансів. Все залежить від того, коли і яку розсаду будемо садити. Це може бути своя розсада. Варіант порівняно дешевий, але часо- і трудомісткий. Це може бути заморожена розсада «frigo». Найкращий і найшвидший варіант. Це може бути розсада в контейнерах (касетна розсада). Доволі непоганий, але дорогий варіант. Це може бути звичайна покупна розсада (рослини зазвичай з голими корінцями, без ґрунту). Варіант недорогий, але і малоефективний. Розглянемо всі варіанти по порядку (про сорти ми поки що не говоримо). Почнемо зі звичайної розсади. Звичайною я називаю розсаду, яка викопана з мінімальними залишками ґрунту на коренях (або зовсім голі корені), тобто з відкритою кореневою системою, і відразу є готовою до посадки в цьому ж сезоні. Це є найпростіший та часто найдешевший спосіб. Але цей спосіб має багато недоліків. Найголовнішим є те, що кущі погано укорінюються, тим паче — без належного постійного поливу. А якщо врахувати, що така розсада буває готова тільки на кінець сезону (серпень—вересень), то, посадивши її в цю пору, на наступний рік ми не отримаємо більшої частини врожаю. Це пояснюється тим, що рослина не встигає належним чином укорінитися і підготуватися до зими, закласти частину генеративних бруньок. А може і взагалі вимерзнути холодною безсніжною зимою . Ще одним негативом є те, що рослина матиме ТІЛЬКИ ОДИН ріжок, який плодоноситиме в наступному сезоні, а це далеко не максимальний врожай! Отже, цей варіант — крайній! Багатьох недоліків попереднього варіанту можна уникнути, якщо самому виростити розсаду. Вигоди:
1. не потрібно купувати, а отже мінімізуємо затрати;
2. є можливість викопувати розсаду і відразу садити (самі, думаю, розумієте, наскільки це позитивно для рослин);
3. а найголовніше,є можливість пересаджувати розсаду відразу із землею, що майже абсолютно не травмує рослини!
Цим способом і була посаджена наша плантація в перший рік. А якщо застосувати пристрій власного виробництва для викопування розсади (був зварений спеціально під суницю), то процес взагалі стає доволі технологічним... Цей пристрій ви можете бачити на фото 4.

Посадка клубники  Копачка рассады

Посадка клубники            Копачка розсади

Перед викопуванням розсади таким способом ґрунт на маточнику має бути добре зволоженим за день до викопування. В результаті викопування розсади таким пристроєм, ми отримуємо акуратні циліндрики із стиснутого ґрунту з рослиною. Корені майже не травмуються і рослини не в'януть після посадки, навіть якщо залишити 3—4 листочки, що ви можете бачити на фото.

Посадка клубники

Посадка клубники

Ще один нюанс. Перед посадкою таким способом потрібно зробити ямки, в які дуже зручно та швидко садити «циліндрики» з розсадою. Якщо ґрунт на грядці недостатньо вологий потрібно доливати воду в ямки. Я робив це за допомогою ось такого зімпровізованого пристрою

Конус

Конус

До речі, якщо ґрунт добре зволожений, воду при садінні можна не наливати. Але це тільки при посадці із ґрунтом. В усіх інших випадках вода — дуже бажана. Але для того, щоб садити свою розсаду її потрібно ще виростити — весь процес «з нуля» займе від 1 до 3 років. Залежно від того, скільки саджанців ви придбаєте для закладки маточника, і яку збираєтесь посадити плодоносну плантацію. Для цього варіанту посадки також характерні попередні недоліки, а саме: неможливість отримати розсаду із 3—4 (буває, 5—6) «коронками»,— тільки 1! А це, знову ж, — суттєвий недобір врожаю... Хоча, вийти на рівень 10 т/ га можна. Варіант із «контейнерною» розсадою розглядати детально немає сенсу. Просто через те, що, скоріше за все, для великої товарної плантації ви не знайдете такої кількості розсади, а якщо і знайдете, то її ціна (тим паче — в Україні не дозволить вам розраховувати на хоч якийсь прибуток. Найчастіше «контейнерна» розсада використовується в теплицях (захищений ґрунт) для вирощування позасезонної продукції та на підвіконнях любителів .

Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •