Четвер, 25.04.2024, 20:25
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Температура, влажность ...

  Температура

 Суниця вегетує у широкому діапазоні температур (від 2 °С до 35 °С), але для кожної фази розвитку є свій оптимум. Коренева система найкраще розвивається за температури ґрунту 7—18 °С. Закладання плодових бруньок у сортів короткого дня краще відбувається за денної температури 14—18 °С і нічної —10—14 °С на фоні короткого дня. Процес цвітіння відбувається краще за температури повітря 15—22 °С, а для росту листя і вусів оптимум лежить у межах 20—25 °С. Але тривале підвищення температури понад 25 °С за повітряної посухи негативно позначається на розвитку й плодоношенні суниці.

  Вологість

  Суниця — вологолюбна рослина. Під час тривалої літньої посухи вона може впадати в період літнього спокою, коли сповільнюються всі життєві процеси: не росте коріння, не утворюються листя й вуса, не закладаються бруньки, рослина використовує мінімум поживних речовин. Це допомагає суниці пережити несприятливі умови, але ніяк не сприяє закладанню врожаю на майбутній рік. Однак і надлишок вологи позначається негативно. Перезволоження ґрунту й застій води веде до швидкого випадання рослин. Підвищена вологість повітря й ґрунту в період плодоношення призводить до загнивання плодів і кореневої системи, захворювання листя.

 Ґрунт

 Суниця росте на різних типах ґрунтів, за винятком засолених, заболочених і з високим вмістом карбонатів. Кращі ґрунти — легкі, багаті органікою, пухкі супесі з реакцією ґрунтового розчину рН 5,5—6,5. Однак за доброго догляду вона чудово себе почуває і на важчих ґрунтах (чорноземи й суглинки) з діапазоном рН від 4,5 до 8,0. У Єгипі суницю вирощуюгь практично н гідропонна культура у відкритому ґрунті. При вирощуванні суниці за інтенсивною технологією її культивують на штучних субстратах (кокосове волокно, торф, ферментована деревна тирса й кора, перліт, вермикуліт та ін.).

Світло

 Суниця дуже чутлива до тривалості світлового дня, але не вимоглива до інтенсивності світла. Рослини переносять легке затінення, не знижуючи при цьому врожайності. У дослідах Каліфорнійського університету затінення на 60 % протягом усього сільськогосподарського сезону зменшувало врожайність суниці лише на 20—45 96. По відношенню до тривалості світлового дня суниця ділиться на три фотоперіодичних типи: короткого дня, довгого дня (ремонтантна) і нейтрального дня. Короткого дня (червнева ягода) — звичайні для нас сорти з одноразовим весняно-літнім плодоношенням. Вони закладають плодові бруньки (під урожай наступного року) тільки при короткому дні (12 годин і менше) наприкінці літа й восени при зниженні температур повітря і ґрунту. Цвітіння в них проходить теж при короткому дні (14 годин і менше); воно могло б починатися за тривалості дня 8 годин, однак в Україні 8-годинний день відповідає січню, тому період цвітіння лімітований температурним режимом і припадає на 12—15-годинні світлові дні (кінець березня—початок травня). Довгого дня (ремонтантна) — плодові бруньки в таких сортів закладаються в основному за тривалості дня 16—17 годин (з кінця травня до половини липня). Для початку цвітіння потрібна тривалість дня 12 годин і більше. Основний урожай ці сорти дають восени. Нейтрального дня — у таких сортів закладання плодових бруньок, цвітіння, плодоношення, відростання листків і вусів не прив'язано до довжини дня і триває з ранньої весни до кінця вегетації. Звичайно процес закладання бруньок і цвітіння в «нейтралів» циклічний — кожні 6 тижнів, тобто в умовах півдня України (де вегетація триває 7—8 місяців) ці сорти мають потенціал для формування 4 хвиль плодоношення. Однак фактором, що може лімітувати врожай, є повітряна й ґрунтова посуха, характерна для нашого континентального клімату. За температури повітря вище 25 °С пилок стає стерильним, зав'язування плодів не відбувається або вони формуються неправильної форми. Тому сорти нейтрального дня найкраще підходять для вирощування в закритому ґрунті, де ці умови можна контролювати: там «нейтрали» плодоносять безупинно. Основна віддача врожаю в сортів нейтрального дня у відкритому ґрунті в кліматичних умовах півдня України припадає на другу половину вегетації — із середини літа до заморозків (у цьому їхня подібність із сортами довгого дня, хоча природа цього явища різна). Вони здатні плодоносити протягом кількох місяців, і тому їхня врожайність у кілька разів перевищує врожайність звичайних, червневих сортів. Молоді розетки в сортів цієї групи готові давати перші ягоди вже через два місяці після їх утворення. Період спокою їм не потрібний. Проте сорти нейтрального дня поки не знайшли великого поширення на території України. Хоча за ними майбутнє.

Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •