Четвер, 25.04.2024, 20:44
тел. моб. (067) 530—99—36 Главная Регистрация Вход тел. моб. (067) 530—99—36
Приветствую Вас, Гість · RSS
Меню сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входа

 Защита от природных явлений

 Про захист від різного роду шкідників ми вже говорили, але є ще метеорологічні ризики та хвороби. Про хвороби суниці — пізніше, а от про захист від несприятливих природних явищ поговоримо зараз. Найчастіше суничні плантації страждають від сильних зимових морозів, весняних заморозків, граду, злив, посух, сонячних опіків. Боротися із вимерзанням суничних кущів треба починати ще на стадії вибору ділянки та підбору сортів. Вибираючи ділянку, як уже ми говорили, слід уникати низин. У низинах температура повітря може значно відрізнятися від температури на пагорбах. Найчастіше вимерзають ділянки, розташовані в ярах та долинах. Щодо підбору сортів. Вибирати краще районовані для вашої території, сорти. Але в Україні це зробити дуже важко... Причина банальна — районовані, в основному, тільки вітчизняні сорти та кілька зарубіжних. Всі вони майже не мають ніякої цінності для промислових насаджень. Серед них немає високоякісних десертних сортів. Про ті сорти, які нам треба (економічно вигідно) вирощувати, наші центри районування «ні сном, ні духом» не відають. Отже, вибирати доведеться самому... А може це і краще? «Думайте сами, решайте сами!» Але одне відомо точно, що для північних районів України (і не тільки) потрібні досить морозостійкі сорти. Ризики треба мінімізувати. Морозостійкість рослин можна підвищити осіннім внесенням фосфорних добрив (через фертигацію). Достатня морозостійкість — це добре, але бувають безсніжні зими із сильними морозами. Наприклад, якщо снігового покрову немає, то при зниженні температури ґрунту до -15° С більшість рослин вимерзає. В такій ситуації однієї морозостійкості сорту може виявитися недостатньо. На допомогу приходить сучасний нетканий синтетичний матеріал — агроволокно. Вкриваємо плантацію пізньої осені, перед самими заморозками. В такому стані ділянка зимує. Цей агрозахід хоч і не дає стовідсоткової гарантії, але шанси суттєво підвищує — принаймні, так кажуть експерти. Також серйозно можна захистити суницю від морозів, вкривши плантацію соломою. Пізніше вона згортається в міжряддя і використовується як мульча.

 Ділянка, вкрита соломо.США

 Ще один нюанс відносно снігового покрову взимку. Якщо ваша плантація відкрита «всім вітрам», взимку сніг може здуватися з поля і суниця залишиться незахищеною. Тут можна порекомендувати обсаджувати ділянки кукурудзою — вона реально протидіє розгулюванню вітру та затримує сніг. На фото це видно.

 Кукурудзяний захист

 До зими кукурудза підросте і повністю виконає покладені на неї функції. Захистити ж плантацію в пору цвітіння від весняних заморозків, як на мене, складніше. Але це потрібно тільки у випадку виробництва надранньої продукції, вирощуючи середньосезонну та пізню ягоду, ви звільняєте себе від таких проблем. І що ж робити тому, хто, не дивлячись ні на що, вирішив виростити надранню ягоду? Найкращий вихід — те ж агроволокно. Тканина щільністю 23— ЗО г/м2 захистить ніжні квіти від ранкових заморозків до -5—7° С. Але, якщо заморозок буде протягом доби чи кількох, — можна втратити частину врожаю. Я забув сказати, що якраз найбільш вразливою суниця є в пору цвітіння. Бо якщо приморозить після того, як суниця перецвіте — це не так страшно. Зав'язь переносить незначне зниження температури. Але агроволокно знімати ні в якому разі не потрібно, воно анітрохи не завадить. Напроти, прискорить плодоношення. Ще один нюанс: якщо в пору цвітіння трапляються ранкові заморозки протягом кількох днів, то вам у даному випадку гарантовано веселе проводження часу. Після сходу сонця і прогріву повітря знімаємо волокно. Ввечері накриваємо. На другий день повторюємо процедуру. Знімати агроволокно на денні години необхідно по тій причині, що квіти мають запилитися бджолами. Не запилилися — прощавай врожай! Зараз придумано багато різних видів перфорованих плівок і агроволокна, що забезпечує вільний доступ бджіл. Але, нажаль, в Україні вони недоступні. Будемо сподіватися, що ситуація найближчим часом зміниться. вмикають полив — Штучний дощ. Ось що із цього виходить

 Рослини вкриті льодовою кіркою

 Суть заходу полягає в тому, що вода підвищує температуру повітря (бо сама має температуру вищу 0° С, часто 5—10° С, якщо з криниці). Потім, охолоджуючись, замерзає на рослині і вкриває її льодовою кіркою. А замерзаючи, виділяє тепло, якого достатньо для підтримання температури цвіту близько 0° С. Таким чином температура всередині льодового «панцира» не знижується. Процес дощування має тривати, поки заморозок не припиниться, і лід на рослинах не розтане. Моя думка, кращий засіб агроволокно. Дощування може врятувати тільки від короткотермінового заморозку в світанкові години. Та й швидкодоступний достатній запас води має бути. В США, наприклад, для підвищення ефективності боротьби із весняними заморозками впроваджують додаткове перемішування підігрітого повітря вентилятором по кварталу саду. На трактор чіпляється агрегат з балонами пропану, які нагрівають повітря, та вентилятором, який розповсюджує підігріте повітря на відстань близько 100 метрів. Агрегат може підвищувати температуру на 1 —5 градусів. Економічно вигідний. Витрати газу — близько 7 кг на гектар. Врятувати суницю від граду вдається рідко. Найбільшої шкоди град може завдати плантації в пору цвітіння та плодоношення. Думаю, зрозуміло, і пояснень не потрібно. Чому я сказав, що врятувати вдається рідко? Тому що, як правило, шторм із градом налітає миттєво. В крайньому разі — швидко, і якщо ви в даний момент знаходитеся не на плантації, то... Та навіть, якщо ви там, але самі, а ділянка — велика... Без коментарів. У випадку із градом в пору цвітіння; якщо плантація накрита агроволокном від заморозку, а град пройде вночі... В такому випадку — пощастило. Взагалі, в світовій аграрній практиці є досвід застосування протиградових сіток. Найчастіше вони застосовуються на садах: яблучних, персикових та інших. А от про застосування їх на суниці я, принаймні, не чув. Це, на мою думку, пояснюється просто. Якщо яблука дозрівають протягом 2—3 місяців, то період ризику на суниці (цвітіння + плодоношення) набагато менший. Також, ділянки під садами використовуються мінімум 10 років, а суниця — найчастіше 1 рік. Все це і обумовлює нерентабельність використання дорогої сітки. Є один захід, який радять спеціалісти, — це розміщення кількох ділянок на певній (достатньо великій) відстані одна від одної. Відомо, що град випадає локально. Таким чином, можна мінімізувати ризик. Якщо буде вражена одна ділянка, то є надія що іншу град «обмине». Але на практиці це може бути дуже складним та навіть нереальним завданням. Отже, у випадку із градом, ефективним методом може стати просто молитва. Злива. Хоч вона і «ходить поряд» із градом, і дуже часто вони разом, наслідки від неї можуть бути трохи інакші. Найчастіше наслідками є розмивання ґрунту, вимивання рослин, або намивання на них ґрунту. Злива також може серйозно пошкоджувати квіти в пору цвітіння. Найбільш вразливими є «екстенсивні» плантації. Вирощуючи суницю на грядах, проблем частково можна уникнути.

 Засуха.

 Порятунок один — полив, краще — крапельний.

Сонячні опіки.

 Небезпечні тільки для плодів. Якщо ягода відкрита прямим сонячним променям (і стоїть сильна спека), вони її можуть пошкодити — припалити. Ягода втрачає форму, колір, смак, починає гнити. Спеціалісти радять дрібнодисперсне надкронове дощування. Короткочасне, для охолодження повітря. Підсохло? Знову.

Copyright MyCorp © 2024
Поиск
 
Видео новости
 
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  •